Choď na obsah Choď na menu
 


Týranie zvierat v cirkuse

Cirkus, keď vám niekto povie slovo cirkus, čo si predstavíte?

Predstavíte si zábavnú šou v ktorej levy a tigre robia zábavné kúsky, slony tak isto, aj ťavy a iné zvieratá. Ale keď sa naozaj zamyslíte tak si uvedomíte čo nastáva potom.

Keď sa skončí zábavná zvieracia šou, putujú zvieratá do zákulisia kde ich začnú bičovať a dajú ich do tích malích klietok.

Pred šou nacvičujú s nimi rôzne kúsky. Poviete si napr.: " To musí byť ale zábava s nimi pracovať!" alebo "Chcel by som trénovať takéto zvieratá!"

Lenže neviete ako sa to odohráva. V niektorích cirkusoch to robia tak, že za trik im dajú pochúťku alebo podobne. Ale v niektorích cirkusoch to zasa prebieha tak, že  ich bičujú. Čo mi pripadá nesprávne. Zamyslite sa, kde by sa mali tie africké zvierata  predsa len lepšie?

Čo by radšej chceli mať? Uzučkú klietku alebo veľký výbeh po afrike. Kde by radšej chceli byť? Na Slovensku byť celí život vo veľkom stane plnom ľudí s nedostatkom slobody alebo vo veľkej afrike v prírode s nekonečnou slobodou?

Nehovorím že každý cirkus sa takto správa. Sú aj vínimky. A v tích vínikmach sa zvieratá majú dobre.

Ale zamyslitesa, skôr než si kúpite ďalší lístok do cirkusu.

Zamyslíte sa...

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

STOP TYRANIU ZVIERAT !!!

(Zuzi, 21. 7. 2014 10:55)

Ja som síce v cirkuse ešte nebola, ale videla som kde boli tie zvieratá :( chudiatka :( A kamarátka tam bola, no a povedala mi že tam naozaj týrajú zvieratá :´(
Tak nech tý blbci (chcela som aj niečo iné povedať na miesto blbci) už nerobia, nech si predstavia že oni sú tie zvieratá !

tyranie zvierat

(viktor , 26. 1. 2013 13:17)

v cirkusoch som uz bol no ale to co tam je to bi som nepovedal o cirkuse tornado medved ma taku malu klietku ako vcela.tak protestujte tyranie zvierat.