Choď na obsah Choď na menu
 


toto je zo stránky  www.zachranme-zvierata.estranky.sk

zabíjanie zvierat kvôli kožuchom

29.09.2010

Je to príšerné.  Jak toto niekto môže urobiť. Zvieratká niesu chované predsa kvôli kožuchom. Ovečky by sa mali strihať a môžu sa s toho robiť kožušiny ale napr mačky, medvede, psi a iné zvieratá?  Tak to nieje. To je týranie. Veľa zvierat bolo takto zabitých len kvôli hlúpostiam. Jak chodím von vidím jak ľudia nosia rôzne kabáty, kožuchy a a iné veci so zvierat.  

Je to pekné a na dotyk veľmi hebké ale keby to nebolo zo zvierat tak v pohode. Ale je to kožuch z kórejského psa.  Ľudia sú tak bezcitný. Zabijú zvieratko a nemajú výčitky svedomia. A takto to ide ďalej a viac a viac zvierat musí kvôli tomuto zomierať. Najprv ľudia zabíjajú zvieratká pre mäso, potom ich týrajú a teraz toto. Niektorí ľudia zoderú so zvieratka kožu zaživa mno niektorí majú aspoň trochu citu a to zvieratko dopredu zabijú. Tak či tak je to hrozné a treba s tím niečo robiť.  Keď  si kúpite tento kožuch tak podporujete tu organizáciu a tak sa musí čoraz viac a viac zabíjať. Veď nieje?toho utrpenia až príliš. Prečo im človek proste nedá pokoj.

Lov kožušinových zvierat
liska

Lov je najstaršou metódou získavania kožušín. Vynáleze čeľusťových pascí sa stal jedným z najkrutejších. Pasce sú kladené vo voľnej prírode na odľahlých miestach na zvieracích chodníkoch. Väčšina pascí je skonštruovaná tak, že sa po došliapnutí zvieraťa na terčík v pasci čeľuste prudko zaklapnú a obeť zovrú. Mnohé typy pascí majú čeľuste s ozubením, ktoré zvieratám znemožňuje vyslobodiť sa z pascí. Chyteným zvieratám tak okrem bolestivého zovretia spôsobujú hlboké zranenia. Drobné hlodavce, malé šelmy, alebo vtáky bývajú často chytené za krk, alebo v strede tela, čo pre ne znamená pri sile pružiny nepredstaviteľné utrpenie. Inštinkt rozkazuje chyteným zvieratám bojovať a snažiť sa uniknúť, hlavne u matiek to vedie k odhryznutiu končatín. Zvieratá, ktorým sa z pascí podarí uniknúť však čoskoro umierajú na infekciu, alebo vykrvácanie. Väčšina obetí sa však stáva korisťou lovcov, ktorí ich surovo dobijú, alebo na nich stoja, kým ich neudusia.

Usmrcovanie kožušinových zvierat

Keď príde čas a kožuch zvieraťa je "zrelý" a vhodný pre spracovanie na "kvalitný ľudský kožuch" dochádza k usmrcovaniu chovaných zvierat (nie tých chytaných vo voľnej prírode, ale chovaných v kožušinových farmách). Metódy zabíjania sú rovnako drastické, ako samotný chov. Pri usmrcovaní platí jediné pravidlo: nepoškodiť kožušinu. Zabíjajú sa lámaním väzov, škrtením, jedom v potrave či injekčnej striekačke, elektrickým prúdom- zvieraťu je vsunutá jedna elektróda do papuľky a druhá do konečníku, alebo výfukovými, či inými jedovatými plynmi. Sú to kožušinové popravy, kedy sú po tisíckach masakrované celé chovy. Niektoré neodborne použité metódy usmrtenia zviera len omráčia, takže sú potom sťahované zaživa.

Lov tuleňov

Jednou z najstrašnejších metód získavania kožušín je lov tuleních mláďat. Mláďatám zostáva biely kožúšok len behom prvého mesiaca života, a preto ich musia lovci zabíjať behom krátkej doby v čo najväčšom množstve. Keďže tulene nepovažujú človeka za nepriateľa, vychádzajú mu v ústrety a ich mláďatá sú potom ubité tyčou s ostrím hrotom, ale utlčené o kusy ľadu. Lovci z nich stiahnu kožušinu a krvavé telo odhodia. Zostane po nich trpiaca tulenia matka, ktorá nedokáže svoje mláďa brániť. Obetavé boje členov Greenpeace dokázali znížiť odbyt tuleních kožušín a EU vydala zákaz dovozu tuleních kožušín, no lov samozrejme pokračuje!

tuleň

 

Každoročne zomrú kvôli kožušinám 2 milióny psov a mačiek. Sú zabíjané kvôli kabátom, klobúkom, golfovým a pracovným rukaviciam, ozdobným doplnkom, automobilovému čalúneniu, ortopedickým pomôckam, vložkám do topánok a pod. Na jeden kožuch sa spotrebuje 10 dospelých psov a samozrejme viac, pokiaľ ide o šteňatá a mačky. Spotrebitelia väčšinou nevedia, čo kupujú.

Spôsoby zabíjania týchto zvierat sú nesmierne kruté. Psi a mačky sú zabíjané obesením, pomalým udusením, tlčením, často sú stiahnuté zaživa, dôležité je len to, aby stiahnutá koža bola neporušená. Súčasťou obchodnej siete je množstvo zabíjačov, priekupníkov, predajcov, bitúnky je veľmi ťažké nájsť.

PRESTAŇTE KUPOVAť KOŽUCHY A  RADŠEJ SA PRIDAJTE K TÝM KTORÍ ZVIERATKÁ MAJÚ RADI A NEDOVOLIA ABY SA NIEČO TAKÉ NADALEJ ROBILO. NAJVIAC MA HNEVÁ TO, ŽE POLICAJTI S TÍM NECHCÚ NIČ ROBIŤ. NA ICH MIESTE BI SOM NIEČO TAKÉ UŽ V ŽIVOTE NEDOVOLILA A ZAKÁZALO BY SOM TO PO ZBYTOK TOHTO SVETA!!!!

 

Tak chcete to ďalej podporovať?

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

neviem ako to povedat

(Daniela, 20. 7. 2011 9:35)

Ajojky nevviem ako to poveedat ale moj ocko pred časni navrhoval kožúchy zjacov bol návrhárom mody a ja som v tom nevidela nič zlého až kým si tu dala tento príspevok a hneed ho idem presvedčit aby navrhol umelú kožušinu :)))))